İzmir Patent » Marka Takip ve İzleme Ücreti Üçüncü taraflarca tescilli markalarınıza benzer markaların takip ve izleme hizmetlerini yıllık 250 ₺ + KDV ücretle buradan alabilirsiniz.
İzmir Patent » Marka Takip ve İzleme Ücreti
İzmir Patent
İzmir Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 8780/23. Sk.Küçük Çiğli, 35610 Çiğli İzmir
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

MARKA TAKİP VE İZLEME ÜCRETİ

250 ₺ + KDV 590 ₺
Ürün Puanı:
Marka takip ve izleme hizmetini buradan hizmet ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz. Marka ismi ve tescil/başvuru numarasını marka ismi alanına lütfen yazınız. Ödeme ve talep tarafımıza ulaşır ulaşmaz marka sahibiyle irtibat kurulmakta ve marka yayına itiraz için gerekli olan bilgi ve belgeler ayrıca istenmektedir.
 • TÜRKPATENT Ücreti 0 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 0 TL
 • Hizmet Ücreti 250 TL
 • KDV Matrahı 250 TL
 • KDV Tutarı %18 45 TL
 • Genel Toplam 295 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

MARKA TAKİP VE İZLEME HİZMET AÇIKLAMALARI

1. Ödeme ve talep alınır alınmaz, takip ve izleme yapılacak markaların isim ve numaraları alınmakta ve ilk inceleme raporu müvekkile gönderilmektedir. 

2. Marka Takip ve İzleme başladığı günden sonraki bülten sayısıyla itibaren takip yapılmakta ve her ay yayınlanan iki adet marka bülteninde benzer ve iltibas niteliğindeki başvurular marka sahibine bildirilmektedir. Dolayısıyla markanıza benzer üçüncü taraf başvuruları engellenmektedir.

3. İzmir Patent olarak marka takip ve izleme yaptığımız tüm müvekkillerimize  sadece marka benzerlik bildirimi yapılmaz, itiraz halinde muhtemel  itiraz sonucu gerekçeleriyle birlikte yazılı olarak raporlanmaktadır. 

4. Gerçekte benzerlik ve iltibas tehlikesi olmayan başvurulara da sadece ticari amaçlı itiraz yapıldığı sıklıkla gözlemlenmektedir. Dolayısıyla sadece benzer başvuru bildirimi değil, yapacağınız itirazın muhtemel sonucunu hukuki gerekçelerle birlikte itiraz öncesi yazılı olarak bildirmekte ve marka sahibi sonuca göre itirazı yapıp yapmayacağına karar vermektedir.

5. 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümleri gereği TÜRKPATENT  sadece aynı veya ayniyet derecesinde benzer başvuruları re'sen red etmektedir. Karışıklık ve iltibas niteliğindeki başvurular ise ancak itiraz olması halinde incelenmektedir. Dolayısıyla her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmakta ve takip/itiraz edilmediğinde de tescil edilmektedir. 

Elbette ki bir şekilde tescil edilen benzer ve/veya iltibas yaratan markalar için hükümsüzlük davası açılabilir ve marka iptal edilebilir. Ancak davaların sonuçlanmasının uzun sürmesi ve maliyetleri sadece sizin karşılamanız nedeniyle ciddi zararlar oluşturacağı gibi marka imajına da zarar verecektir.

Dolayısıyla benzer marka başvurularının TÜRKPATENT markalar bülten yayınında hem de çok düşük maliyetlerle itiraz yoluyla engellenmesi yararınıza olacaktır.


İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Takip ve İzleme Yapılacak Marka Bilgileri (Başvuru numarası, sahibi vs)
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Avatar Resmi

Meltem (1 Mart 2020)

Her ay iki kez yayınlanan markalar bültenindeki benzer başvurular düzenli bildiriliyor. Dahası güzel olan itirazın yapılması halinde muhtemel sonuçlarını da paylaşıyorlar. Yani sonuç alıcı olmayan itirazlar da boşu boşuna yapılmıyor, üstelik fiyatları da piyasanın yarı fiyatı, daha ne olsun. Teşekkürler...

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz