Yurtdışı Tasarım Tescil » Uluslararası Tasarım Tescil İzmir Patent, Yurtdışı Tasarım tescilleri, Uluslararası Çoklu tasarım tescili için İzmir Patent' in deneyimli ekibinden yardım ve destek alabilir,
Yurtdışı Tasarım Tescil » Uluslararası Tasarım Tescil
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız 8780/23. Sk.Küçük Çiğli, 35610 Aosb/Çiğli/İzmir +90 212 212 35 17 İzmir Patent Logo

Yurtdışı Tasarım Tescil

Yurtdışı Tasarım Tescil İzmir Patent, Yurtdışı Tasarım tescilleri, Uluslararası Çoklu tasarım tescili için İzmir Patent' in deneyimli ekibinden yardım ve destek alabilir,
,  Ana Kategori : Tasarım,  Kategori :  Tasarım Tescil  Tarih :  30.10.2018       Google Plus      
8780/23. Sk.Küçük Çiğli, 35610 Aosb/Çiğli/İzmir +90 212 212 35 17 İzmir Patent

İzmir Patent Logo

Yurtdışı Tasarım Tescil İzmir Patent

Yurtdışı | Uluslararası Tasarım Tescil Başvuruları

Yurtdışı tasarım tescil başvuru şekilleri, tescil kriterleri ve tescil süreçlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Avrupa Topluluk Tasarım Tescil, Yurtdışı Tasarım Tescil Başvuru, Tasarım Tescil Kriterleri, Tasarım koruma süresi, Tasarım Lisans ve Devir gibi birçok başlığı aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Avrupa Topluluk Tasarım Tescil

Topluluk Tasarım tescilleri için yetkili merci İspanya'nın Alicante şehrinde bulunan ve şimdiye kadar Topluluk Marka Tescillerini üstlenen OHİM (Office for the Harmonization in the Internal Market) dir.

 

Yurtdışı Tasarım Tescil Başvuru

Topluluk tasarım başvurusu Avrupa Birliği, Dünya Ticaret Örgütü, Paris Birliği üyesi ülke vatandaşları veya bu ülkelerden birinde ticari faaliyeti veya ikameti olan özel ve tüzel kişilerce yapılmaktadır.

 

Tasarım Tescil Kriterleri

Yenilik ve ayırt edici niteliklere sahip olmalıdır.

 

Tasarım başvuru, tescil ve yayın

Tasarım başvuruları şekli inceleme sonrası topluluk tasarım bülteninde yayınlanarak dışsal denetime tabi tescil süreci işler. Başvurular, Topluluk üyesi ülkelerden birinde kayıtlı bir marka vekili aracılığıyla yapabilmektedir.

İzmir Patent' in detaylı açıkladığı Tasarım Tescili başlıklı yazılarımız, oldukça yararlı olabilecek Tasarım Tescil Sorgulama ve İNDİRİMLİ Tasarım Tescil Ücretleri başlıklı yazılarımızı, mutlaka incelemenizi öneriyoruz.
 

Tasarım koruma süresi

Tescilli tasarımlar 5 yıllık süreler için, yenileme koşulu ile 25.yıla kadar koruma altına alınabilir. Topluluk tasarımı hükümsüzlük talebi OHIM nezdinde yapılmaktadır.

 

Tasarım Lisans ve Devir

Topluluk tasarımları tümden devir edilebileceği gibi, ülke bazında ayrı ayrı da devir edilebilir.

 

Avrupa Birliği Tasarım Başvuru

Avrupa birliğine üye 27 ülkede tasarım tescili alınabilir. İşlemler OHIM tarafından yürütülmektedir.
Tek bir başvuru ile koruma, maliyet ve tecavüz hükümsüzlük davalarında da tek birden hükme bağlama kolaylığı getirmektedir. Koruma süresi 5 yıldır. Ancak her 5 yılda 4 defa yenileyerek 25. yıla kadar koruma sağlanabilmektedir.  

Avrupa Birliği Üye Ülkeler


Belçika,Fransa,Almanya,İtalya,Lüksenburg,Hollanda,Danimarka,İrlanda,GüneyKıbrıs,İngiltere,Yunanistan,Portekiz,İspanya,Avusturya,Finlandiya,İsveç,Çek Cumhuriyeti,Estonya,Macaristan,Letonya,Litvanya,Malta,Polonya,Slovakya,Slovenya,Bulgaristan,Romanya.

 

Uluslararası Tasarım Tescil Başvurusu

Tasarımların Uluslararası Tesciline İlişkin Lahey Anlaşması ile getirilen tescil sistemine Lahey sistemi denir. Bu sistem, Uluslararası Büro (WIPO) nezdinde yapılacak tek bir başvuru ile birden fazla ülkede endüstriyel tasarım koruması elde etme imkanı sağlar.


Sistemin iki temel amacı vardır; tek bir başvuruyla, seçilen ülkelerde tescil yoluyla koruma sağlamak, tek bir başvuruyla, aynı etkiye sahip bir tescil sistemi kullanarak işlemleri daha kolay hale getirmek.

Böylelikle tescille ilgili bütün işlemler tek bir merkezden yürütülebilecek ve bütün kayıtlar tek bir merkezde tutulacaktır.

 

Uluslararası tescil başvurusu yapmaya hak kazanabilmek için başvuru sahibinin aşağıda belirtilen şartlardan en az birini haiz olması gereklidir. Anlaşmaya taraf ülkelerden birinin vatandaşı olmak, ya da ; anlaşmaya taraf ülkelerden birinde ikameti olmak, ya da Anlaşmaya taraf ülkelerden birinde ticari veya sınai faaliyette bulunan gerçek ve etkili bir müessesesi olmak. Ancak bunlara ek olarak sadece 1999 Cenevre metni için geçerli olmak üzere uluslararası başvuru anlaşmaya taraf bir ülkede daimi ikametgahı olan kişiler tarafından da yapılabilir.

İzmir Patent olarak, Öncelikle oldukça kolay ve çok uygun fiyatlarla anında tescil ve koruma sağlayan ONLİNE TESCİL sayfamızdan kredi kartı ile ödeme yaparak Tasarım itirazları dahil tüm  tasarım tescil işlemlerinizi online yapabilirsiniz.

Uluslararası başvuru yapabilmek için, söz konusu tasarımın Ulusal Ofislerce önceden tescil edilmiş olması yada tasarım tescil başvurusunda bulunulmuş olması gerekmemektedir.

 

Uluslararası başvurunun, başvuru sahibinin menşe ülkesinde yer alan Ulusal Ofis aracılığıyla gönderilmesi şart değildir. BaşvurularTürk Patent aracılığıyla yapılabileceği gibi doğrudan Uluslararası Büroya da yapılabilir. Türk Patent  aracılığıyla yapılan uluslararası başvuruların 1 ay içerisinde Uluslararası Büroya iletilmesi şartıyla (kesinleşme kriterlerini sağlayan başvurular için) başvuru kesinleşme tarihi, Türk Patent' e verildiği tarih olacaktır. Bu tarih, işlemler tamamlandığı durumda uluslararası tescil tarihidir.


Lahey Sistemine üye ülkeler

Arnavutluk, Botswana, Estonya, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İspanya, İsviçre, İzlanda, Kırgızistan, Letonya, Lichtenstein, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova Cumhuriyeti, Namibya, Romanya, Singapur, Slovenya, Türkiye, Ukrayna.

Yurtdışı Tasarım Tescil

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu
MUTLU MÜŞTERİLER
Etkin patent ile çalışmaya başladığımız günden bu güne marka tescil başvuru öncesi yapılan araştırma ve sorgulama işlemleri, marka başvuru ve muhtemel sonuçları hakkındaki bilgileri , strateji geliştirme anlamındaki işlemlerimizi kendileri takip etmekte. Kendilerinin yönlendirmeleri ve iş takibi konusunda oldukça verimli sonuçlar alınmakta. Kendileri ile çalışmaktan son derece memnunuz


E-Bülten